Легенда

 alt=Стверджувати, що Хромий Пол дійсно існував, ніхто не береться, але чутки про його життя і подвиги вже давно множаться як у Чехії, так і за її межами. Кажуть, що цей персонаж вперше з’явився в якомусь крихітному чеському містечку і називав себе Полом, солдатом армії Її Величності королеви Великої Британії. Мовляв, воював він, захищаючи володіння корони, в усіх Індіях, а також місцях, простим чехам мало знайомих. У чеську глушину його привела любов до пива, сосисок, а також добра вдача і гостинність місцевого народу.

За часів своїх бравих військових подвигів Пол був поранений у ногу якимось злісним дикуном. За іншою версією, ногу віддавив йому індійський бойовий слон. Лихі язики стверджували, що, насправді, кінцівку Пола переїхала підвода, коли той, напідпитку, відпочивав на дорозі біля входу в пивну. Так чи інакше, Пол кульгав, за що простий люд і прозвав його Хромий Пол.

 alt=У військових авантюрах славний легінь був контужений шрапнеллю, після чого відкрив у собі дивне вміння. Він міг випити будь-яку кількість пива. Та хоч би все пиво Чехії! Цим він часто захоплювався і, більше того, робив це на спір. Коли якийсь простак із недовірою ставився до здатності Пола, той закладався, що вип’є нелюдську кількість кухлів пива, і вигравав. Звичайно ж, у маленькому містечку дуже скоро перевелися усі бажаючі укладати парі, тому що їх результат був усім відомий. А оскільки Пол не знав інших способів заробляти на життя, окрім як воювати і вигравати поставлені проти нього гроші, йому довелося вирушити в довгу дорогу по пивних Європи.

 alt=Минуло чимало часу. Про Хромого Пола і його пивні подвиги ходили легенди. Його бачили одночасно в багатьох місцях. Точили ляси про його зв’язки з нечистим (адже, як відомо, Мефістофель теж кульгав). Із часом зображення й фігурки Пола з’явилися у відповідних закладах, а народ став сприймати його як покровителя пивних і шанувальників пива. Навіть питні ресторації почали називати на честь Хромого Пола.

Нерідко народна творчість зображала Пола пліч-о-пліч із невідомим чоловіком. Вважається, що це збірний образ товариша по чарці, яких у Хромого було чимало. Інша версія стверджує, що це той самий злісний дикун, винуватець кульгавості Пола, якого добра душа вибачив за завдану травму і пригостив пивом.